Rejestracja Logowanie

Czy Christian Gytkjaer przejdzie do Legii? 28.06.2020 01:16

Ostatnio Christian Gytkjær jest w dobrej formie. Ten fakt oraz wygasający wraz z końcem sezonu jego kontrakt z Lechem Poznań wzmogły spekulacje wokół jego osoby. Pojawiła się możliwość transferu reprezentanta Danii do Legii Warszawa. Historia transferów pomiędzy tymi klubami, szczególnie w kierunku Poznań-Warszawa jest bardzo bogata. Wystarczy wspomnieć takie nazwiska jak Kasper Hämäläinen, Bartosz Bereszyński, Krystian Bielik. Czy kibice będą świadkami kolejnej transakcji między tymi klubami?

Mimo wszystko nie zanosi się na to, głównie ze względu na wymagania finansowe Duńczyka. Eksperci twierdzą, że ze względu na to, że nie przedłuży on kontraktu z Kolejorzem, będzie chciał wynegocjować z nowym klubem pensję w wysokości miliona euro za sezon plus taka sama kwota za sam podpis pod kontraktem. Takiej propozycji nie jest w stanie zaakceptować żaden polski klub. Dość powiedzieć, że największe uposażenie pobiera kapitan Legii Warszawa, Artur Jędrzejczyk, który inkasuje około pół miliona euro za sezon gry.

Z drugiej jednak strony, sam Gytkjær nie widzi nic zdrożnego w tym, że stołeczny klub interesuje się jego usługami. W rozmowie z telewizją Lecha stwierdził, iż jeśli strzela wiele bramek a do tego kończy mu się kontrakt, to jest logiczne, że będą się nim interesować dobre drużyny, w tym Legia. Sam zainteresowany mówi, że z polskich drużyn, priorytetem jest Lech, ale nie wie, co może wydarzyć się w przyszłości.

Reprezentant Danii jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców Ekstraklasy. Strzelił w tym sezonie 20 goli i wyprzedza wiceliderów o sześć trafień. Jeśli wziąć pod uwagę fakt, że do końca rozgrywek pozostało 6 kolejek, to można przyjąć, iż Gytkjær pewnie zmierza po koronę króla strzelców.Czy Christian Gytkjaer przejdzie do Legii?