Rejestracja Logowanie

Jednoręcy bandyci w hazardzie 12.03.2021 14:28

Jednoręcy bandyci są bardzo popularnymi slotami, więc nic dziwnego, że lista legalnych kasyn online zawiera również te strony, które są wyposażone w maszyny tego typu. Gracze wybierają tego typu automaty, ponieważ są one proste w obsłudze i dobrze sprawdzają się początkującym osobom. Poniżej chcielibyśmy powiedzieć trochę więcej na temat jednorękich bandytów, abyś wiedział, na czym polega gra i gdzie je można dokładnie znaleźć. Zapraszamy do lektury.

Pierwsi jednoręcy bandyci

Dla niektórych zaskoczeniem jest, że pierwsze maszyny typu jednoręki bandyta pojawiły się na końcu XIX w. To jednak wtedy powstały pierwsze prototypy, które opierały się na kartach używanych w pokerze. Tego typu maszyny stały się jednak bardziej popularne później.

Okazało się, że pomysł został podłapany przez kilka firm, a najbardziej popularne stały się proste sloty z trzema bębnami i klasycznymi symbolami przynoszącymi szczęście, a są to podkowa, koniczyna, dzwonek i siódemka. Zastanawiać może ich dziwna nazwa, lecz tak naprawdę ma ona proste znaczenie. Szybko można zwrócić uwagę, że maszyna ma tylko jedną „rękę”. Z kolei bandyta wziął się od tego, że automat zabiera pieniądze graczom.

Na początku producenci nie traktowali maszyn jako sposób na zarobek dla kasyn. Nie miały one nawet wlotu na monety. Jednak dość szybko zauważono, że rzeczywiście mogą pełnić taką funkcję i zaczęły masowo pojawiać się w barach i pubach. Rząd zauważył jednak, że tak zarobione pieniądze nie są legalne, więc maszyny musiały zniknąć. Na ich miejsce pojawiły się jednak nowe automaty, znane wszystkim owocówki. W nich nie grało się o pieniądze, ale o owocowe gumy, które odpowiadały symbolom na ekranie.

Jednoręcy bandyci dzisiaj

Obecnie każde polskie kasyno internetowe jest wyposażone w jednorękich bandytów. Są to gry, których nie można pominąć. Wybór wśród tych gier jest naprawdę duży, dlatego tworzony jest ranking i warto wybierać wyłącznie te gry, które znajdują się w top na liście. Wszystko zależy od preferencji gracza, ale najlepiej być uważnym, sprawdzać dostawców i grać wyłącznie w legalne opcje.

Pod względem graficznym przeciętny jednoręki bandyta nie zmienił się za bardzo, ponieważ producenci szczególnie chcą produkować maszyny, które jak najbardziej będą przypominać te pierwsze sloty. Podobieństwo to jest ważne dla graczy, ponieważ chcą oni poczuć się, jak pierwsze osoby, które miały okazję spróbować maszyn tego typu. Właśnie dlatego można zauważyć, że na rynku jest sporo wymyślnych slotów wideo z różnymi motywami i bonusami, ale to właśnie proste gry typu jednoręki bandyta zgarniają największe pochwały.

Kasyna online są nimi przepełnione, często jest ich setki w jednym miejscu. Nie oznacza to jednak, że w kasynach stacjonarnych brakuje maszyn tego typu. Wręcz przeciwnie, najlepsze kasyna online mają ich nawet kilka tysięcy.

Jakie są gry typu jednoręki bandyta

Wspominaliśmy już, że gry typu jednoręki bandyta są najczęściej bardzo proste w obsłudze i nie mają skomplikowanych funkcji. Raczej nie znajdziesz w nich dodatkowych bonusów. Czasem, ale rzadko, dostępne są darmowe spiny lub specjalne symbole. Jednym z nich jest na przykład wild, inaczej zwany dzikim, a jego zadaniem jest zastępowanie symboli, których brakuje, aby zdobyć dany klaster.

Jednak należy wiedzieć, że symbole specjalne są w tych grach rzadkością. W wielu maszynach tego typu można jednak spotkać ciekawą grę o nazwie Gamble, która też znana jest jako gra ryzyka. Możesz w nią zagrać po każdej, nawet najmniejszej wygranej i podwoić tę sumę, ale warto wiedzieć, że jeśli się przegra, cała wygrana przepadnie.

W przypadku bębnów może ich być 3 lub 5. Linii wygrywających jest zazwyczaj niewiele, od 5 do około 15, wszystko zależy od danej maszyny. Korzystanie z jednorękiego bandyty ogranicza się do wyboru odpowiedniego zakładu oraz wybrania przycisku start. Przed skorzystaniem z gry na żywo zaleca się zagrać w wersję demo, ponieważ jest ona darmowa i można łatwo przetestować grę.

Jednoręcy bandyci w hazardzie