Rejestracja Logowanie

Juventus - Co dalej z transferem Milika? 28.06.2020 01:15

Temat transferu Arkadiusz Milika z Napoli do Juventusu Turyn, jest cały czas aktualny i budzi ogromne zainteresowanie wśród kibiców obu drużyn. Wg. dziennikarzy posiadających zakulisowe informacje, transfer Arkadiusza Milika jest niemal pewny. Pytanie pozostaje, kiedy i czy na pewno będzie to Juventus.

Prezes Napoli Aurelio De Laurentiis pierwotnie żądał za transfer Arkadiusza Milika, aż 50 milionów euro, co stanowi dość wysoką kwotę, nawet jak na klub pokroju Juve. Możliwa jest tez druga opcja, mianowicie transfer Milika połączony z jednoczesnymi przenosinami do Napoli Federico Bernardeschiego. W takim wypadku cena za Milika wynosiła by około 30 milionów euro. Juventus jest na tyle zdeterminowany do pozyskania Arkadiusza Milika, że w grę wchodzi jeszcze jedna opcja.

Otóż w 2021 roku, kończy się kontrakt Arkadiusza Milika z SCC Napoli, wtedy też będzie mógł przenieść się bezproblemowo, na zasadzie wolnego transferu. Wydaje się to opcją najmniej prawdopodobną, ponieważ Napoli nie odda za darmo piłkarza takiej klasy jak Milik. Bieżący rok jest ostatnim kiedy mogli by zarobić na jego transferze. Pojawiające się informacje, odnośnie możliwego transferu do jednego z angielskich klubów, czy też zainteresowania ze strony klubów niemieckich czy hiszpańskich, raczej mają za zadanie podsycać zainteresowanie transferem.

Dlatego też mimo twardej postawy negocjacyjnej Aurelio De Laurentiisa, transfer do Juventusu, jest niemal pewny. Dla Milika to nie tylko awans sportowy, ale również i finansowy. Juventus regularnie, co sezon bije się o awans do finału Ligi Mistrzów, jest w ścisłej czołówce europejskich klubów, oraz jedną z największych globalnych marek piłkarskich na świecie. Milik za to potrafi się odwdzięczyć kilkunastoma bramkami w sezonie.Juventus - Co dalej z transferem Milika?