Rejestracja Logowanie

Kogo Jerzy Brzęczek powinien wziąć na Euro? 30.11.2020 01:10

Nie milkną echa ostatnich meczów Reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka. Niestety kadra od dłuższego czasu spisuje się poniżej oczekiwań, dlatego żywe są dyskusje co należałoby zmienić, aby gra uległa poprawie. Na kilku pozycjach są zawodnicy, których trzeba sprawdzić przed Euro, ponieważ mogą wnieść nową jakość.

Od lat mamy problem z obsadzeniem lewej obrony, na chwilę obecną wydaje się, że najbliżej pierwszego składu jest Arkadiusz Reca ale i jemu często przytrafiają się proste błędy. Od dłuższego czasu dobrze na tej pozycji spisuje się Tymoteusz Puchacz. Młodzieżowy reprezentant Polski oraz zawodnik Lecha Poznań jest nieustępliwy i dobrze spisuje się podłączając się do akcji ofensywnych, w tym momencie jest piłkarzem, którego umiejętności pozwalają realnie myśleć o grze w seniorskiej kadrze.

Nie najlepiej wygląda też sytuacja na bokach pomocy. Sebastian Szymański jest daleki od formy, którą prezentował w eliminacjach Euro, a do tego w klubie został przekwalifikowany i gra na środku boiska. Kamil Jóźwiak oraz Kamil Grosicki również nie mogą zaliczyć ostatniego okresu do udanych, jeden gra mało, a drugi prawie wcale. Dobrym pomysłem byłoby zabranie na Euro szybkiego i przebojowego Przemysława Płachety, który jest nieustępliwy i swoimi wejściami w pole karne potrafi rozbijać defensywę rywali. Kolejnym ciekawym zawodnikiem jest Jakub Kamiński, młody zawodnik Lecha Poznań wyróżnia się zaawansowaniem technicznym, dobrym dryblingiem i przeglądem pola. Przemawia za nim też wiek (2002 rocznik), dawno nie było w naszym kraju tak młodego chłopaka, który grałby już na takim poziomie. Wielki turniej mógłby wykrzesać w nim dodatkowe pokłady energii i sprawić, że byłby cennym wzmocnieniem.

W lini ataku teoretycznie nie jest źle, mamy przecież najlepszego piłkarza świata Roberta Lewandowskiego, który jest mało podatny na kontuzje i gra wszystkie mecze od pierwszej do ostatniej minuty. Trudno jednak się nie zgodzić, że nawet taki piłkarz w niektórych meczach będzie potrzebował wsparcia. Arkadiusz Milik oraz Krzysztof Piątek są w formie dalekiej od optymalnej, a zza oceanem świetne oceny zbiera Kacper Przybyłko z ligi MLS. Jest to zawodnik mogący grać na pozycji podwieszonego napastnika, więc mógłby wspomagać Lewego. Kogo Jerzy Brzęczek powinien wziąć na Euro?