Rejestracja Logowanie

Kto awansuje do Ekstraklasy w sezonie 2020/2021? 30.11.2020 01:09

Obecny sezon w 1. Lidze jest wielką szansą dla wszystkich drużyn. Wszystko dzięki reformie, polegającej na rozszerzeniu Ekstraklasy do 18 drużyn, co oznacza awans trzech najlepszych ekip zaplecza. Sposób kwalifikacji będzie identyczny jak w sezonie 2019/2020. Bezpośredni awans zapewnią sobie mistrz i wicemistrz 1. Ligi a zespoły z miejsc 3-6 rozegrają między sobą baraże, których zwycięzca również będzie grać w przyszłym sezonie w Ekstraklasie. Które drużyny po 13 kolejkach mają największe szanse na awans?

Na faworyta ligi wyrosły dwie drużyny, które osiągnęły bezpieczną przewagę nad resztą stawki. Lider, Bruk-Bet Termalica Nieciecza uzbierał już 34 punkty. Drużyna z niewielkiej wioski pod Tarnowem grała już przez 3 sezony w Ekstraklasie i jest na dobrej drodze do kolejnego awansu. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego są bardzo chwaleni przez ekspertów, szczególnie za grę w obronie, czego dowodem jest 9 czystych kont.

Spadkowicz, ŁKS Łódź ma na swoim koncie 32 punkty. Mimo ubytków w postaci m.in. Ratajczyka czy Grzesika, którzy zostali na poziomie Ekstraklasy, łodzianie radzą sobie bardzo dobrze. Wysoką formę prezentuje formacja ofensywna, o sile której stanowią Hiszpanie: Dominguez, Pirulo i Samu Corral.

Wśród ekip goniących liderów warto wyróżnić Arkę Gdynia, jednak po imponującym początku nastąpiło załamanie formy. I dlatego podopieczni Ireneusza Mamrota, doskonale znającego pierwszoligowe boiska, obok zwycięstwa z Bruk-Betem czy rozgromienia Miedzi Legnica widać domową porażkę z balansującym na krawędzi bankructwa GKS-em Bełchatów.

Ciekawą drużyną jest beniaminek rozgrywek, Górnik Łęczna. Niegdyś ekstraklasowa drużyna postawiła na doświadczenie. W jej barwach grają mający za sobą wiele sezonów na najwyższym szczeblu Paweł Sasin, Bartosz Śpiączka czy Maciej Gostomski. Piłkarze Kamila Kieresia pokonali już w tym sezonie Arkę, Miedź i Koronę.

Kibice wciąż czekają na przebudzenie się drużyn, które mogły uchodzić za przedsezonowych faworytów. Jednak zarówno Miedź Legnica jak i Widzew Łódź znajdują się w połowie stawki.Kto awansuje do Ekstraklasy w sezonie 2020/2021?