Rejestracja Logowanie

Lazio mistrzem Włoch? Jest taka możliwość! 28.06.2020 16:23

Lazio Rzym to dwukrotny mistrz Włoch. Ostatni taki sukces odnieśli w 2000 roku. Osobą, która łączy obecną drużynę z tą sprzed 20 lat jest trener Simone Inzaghi. Mniej znany i utytułowany z braci wydaje się być bardzo zdolnym trenerem. Prowadzi stołeczną ekipę już czwarty sezon. Stabilność posady i praktycznie niezmieniony trzon zespołu są atutami, które Lazio chce wykorzystać, aby przerwać hegemonię Juventusu.


Oprócz trenera, kluczowe role w końcówce kampanii powinny odgrywać gwiazdy drużyny. Wśród nich wymienia się filar defensywy, Francesco Acerbiego, którego historia jest gotowym scenariuszem na film, ponieważ jego karierę mógł przerwać guz mózgu. Po tych wydarzeniach nie dość, że wrócił na boisko, to jeszcze zaczął być powoływany do reprezentacji Italii. Środek pola trzyma w ryzach Sergej Milinković-Savić, o którego usługi starają się najlepsze zespoły Europy a sternik Lazio, Claudio Lotito, domaga się za niego kwoty w granicach 100 milionów euro. Wyżej gra kreatywny Hiszpan, Luis Alberto, jeden z najlepszych podających w lidze, choć miewający wahania formy. Na szpicy gra niekwestionowana gwiazda i najlepszy strzelec w Europie przed zawieszeniem rozgrywek, Ciro Immobile. Może pochwalić się strzeleniem 27 goli w 26 meczach ligowych.

Kreatywny atak, silna obrona, odpowiednio zbilansowany skład między doświadczonymi i młodymi graczami to gotowy przepis na tytuł. Biorąc pod uwagę ostatnie problemy Juventusu, w tym przegrany finał Pucharu Włoch z Napoli i coraz głośniejsze pogłoski o odejściu trenera Maurizio Sarriego, Lazio, o ile nie zaliczy falstartu, może szybko przeskoczyć bardziej utytułowanych rywali. Obecnie różnica między oboma drużynami wynosi jeden punkt a do rozegrania pozostało aż 12 kolejek. Lazio mistrzem Włoch? Jest taka możliwość!