Rejestracja Logowanie

Mecze na zywo online 07.01.2019 15:09

Jesteś kibicem drużyny sportowej, ale nie masz wykupionego pakietu kanałów sportowych w Twojej "kablówce"? Nic straconego! W internecie możesz znaleźć transmisje wielu dyscyplin sportowych, na żywo!


Mecze na zywo online


Jeśli nie posiadasz pakietu sportowego, śmiało możesz poszukać transmisji live w internecie, istnieje wiele stron, oferujących możliwość oglądania meczu ukochanego klubu. Piłka nożna, hokej, siatkówka - każdy jest w stanie obejrzeć to, na co ma ochotę. Możesz podłączyć komputer do telewizora i oglądać imprezę sportową na "dużym ekranie", prawie jak w telewizji. Będą pewne znaczące różnice, ale na bezrybiu...


Mecz w internecie? Skąd?


Za możliwość oglądania meczu w sieci, odpowiadają tzw. "streamerzy". To dzięki nim mamy możliwość kibicować naszej drużynie w trakcie meczu, śledząc rozwój wydarzeń na boisku. Oglądanie meczów jest darmowe, zatem nie musisz szykować portfela, aby zapłacić za transmisję. Ważna także jest prędkość internetu, żeby nie denerwować się, że co chwila obraz się "zawiesza" i buforuje, przez co możemy stracić okazję na zobaczenie pięknego gola czy też brutalny faul oraz decyzję sędziego.


Nie wszystko złoto, co się świeci


Pomimo możliwości oglądania transmisji online, jest ona często opóźniona, niż prowadzona w czasie rzeczywistym. Opóźnienie może występować od kilku sekund, nawet do kilku minut! Krótka porada - jeśli masz aplikację na smartfonie, która informuje np. o strzelonej bramce - wycisz dźwięk. Inaczej oglądanie meczu straci swoją magię.


Jakość też nie zawsze jest najlepsza. Bardziej wyczulonym kibicom przeszkadzać mogą jaskrawe kolory. Zdarzyć się może, że obraz stoi w miejscu, ale dźwięk nie. Wystąpić może również zapętlenie dźwięku, który będzie nieadekwatny do wydarzeń na boisku. Dodatkowym, denerwującym elementem może być nagłe przerwanie transmisji oraz konieczność odświeżenia strony. Jednak na te drobne nieprawidłowości można przymknąć oko, ze względu na to, iż nie trzeba wydawać ani złotówki, aby mieć możliwość emocjonowania się meczem. Zdecydowanie lepsze emocja pojawiają cię podczas oglądania niż słuchania komentatora w transmisji radiowej, jadąc np. samochodem.


Alternatywa dla słabszych łącz


Jeśli Twój internet jest na tyle wolny, że nie możesz sobie pozwolić na transmisję wideo, alternatywą są transmisje tekstowe, które odświeżają się co jakiś czas, aby móc przeczytać, co się przed chwilą wydarzyło na boisku. Wiadomo, że każdy woli zobaczyć na własne oczy każdą akcję, jednak nie zawsze jest w stanie sobie na to pozwolić.

Mecze na zywo online