Rejestracja Logowanie

Mecze na żywo w internecie 07.01.2019 15:05

Bycie na bieżąco w piłkarskim świecie jest dla wielu fanów bardzo ważne. Niestety, często w zwykłej telewizji nie emitują wszystkich rozgrywek, które nas interesują. Są również momenty, w których po prostu nie mamy dostępu do telewizora.  Pojawia się wtedy pytanie:


Mecze na żywo w internecie 


1. Korzystając z usług internetowych danej sieci lub dostawcy, często mamy możliwość dostępu do wielu transmisji meczy piłkarskich. Najczęściej jednak wiąże się to z dodatkową opłatą lub wykupieniem abonamentu. W Polsce jedna z najpopularniejszych tego typu usług to Canal Plus Sport. 


2. Istnieje mnóstwo stron, na których można śledzić kolejne sukcesy i porażki ulubionych piłkarzy. Możemy na nich obejrzeć nie tylko powtórki, ale również być kibicem online. Mamy taką możliwość dzięki technologii streamingu. Streaming polega na udostępnianiu transmisji na żywo za pomocą łącza internetowego. Wybór takich kanałów streamingowych jest ogromny. Tutaj, co prawda, możemy oglądać mecze za darmo, jednak znaczna część udostępnianych materiałów jest nielegalna. Dlatego też, takie strony są bardzo szybko tworzone i usuwane. Niestety można tu trafić na słabej jakości lub zacinające się materiały. Jednym z najpopularniejszych serwisów jest kuszotv.pl.


Serwisy działają w ten sposób, że publikują linki różnych transmisji. Większość udostępnianych jest za darmo, jednak są też takie za które trzeba zapłacić. Jest to jednak niebezpieczne, bowiem wiele stron jest w innych językach i na nieznanych zasadach. Natomiast same polskie serwisy streamingowe nie biorą odpowiedzialności za takie transakcje. 


3. Mecze ulubionych drużyn lub ciekawych spotkań możemy obejrzeć także za pomocą aplikacji mobilnych. Jest to niezwykle wygodne, ponieważ dana transmisja bez problemu odtwarza się nam na smartfonie czy tablecie. Wśród aplikacji znajdziemy:


- mobilną aplikację Ekstraklasa TV, dzięki której zyskujemy dostęp do wszystkich meczów najwyższej polskiej ligi


- oficjalną aplikację kanału TVP, czyli TVP Stream, w której możemy obejrzeć wszystkie mecze emitowane w Telewizji Polskiej 


- IPLA - tutaj obejrzymy wszystkie rozgrywki transmitowane na kanale Polsat.


Niestety tego typu aplikacje są ograniczone do meczy, które pojawiły się w telewizji. Najczęściej zobaczymy tu polskie drużyny. 


4. Ciekawą metodą na śledzenie sztuki footballu jest połączenie peer-to-peer(P2P), wykorzystywany np. w sieci BitTorrent. Tutaj możemy obejrzeć transmisje meczy HD i bez reklam. W tym celu należy założyć konto np. w serwisie internetowym SopCast.com, który oferuje dostęp do zagranicznych i polskich rozgrywek online. Oglądanie meczy w tej formie jest całkowicie bezpłatne, ale też nielegalne.

Mecze na żywo w internecie