Rejestracja Logowanie

Najczęstsze błędy popełniane podczas obstawiania zakładów 23.06.2020 00:06

Granie u bukmachera to spore wyzwanie, szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z obstawianiem zakładów sportowych. Typerzy często powielają te same błędy, które uniemożliwiają im zdobywanie satysfakcjonujących wyników.


Jakie są najczęstsze błędy typerów?Każdy gracz obstawiający zakłady u bukmacherów kieruje się swoją strategią. Typerzy z wieloletnim doświadczeniem również z pewnością popełniali błędy na samym początku przygody z bukmacherką. Ważne jest, aby w porę uświadomić sobie, z czego one wynikają, a następnie starać się ich nie powielać, wybierając tylko korzystne zakłady. W tym artykule prezentujemy zestawienie siedmiu najczęściej popełnianych błędów przez graczy powstałe we współpracy z redakcją bukmacher-legalny.pl. Dzięki ich zrozumieniu staniesz się lepszym typerem oraz zaczniesz wygrywać większe sumy pieniędzy.


Obstawianie tylko u jednego bukmacheraNa pytanie — jaki jest najlepszy bukmacher? — nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybierając bukmachera, u którego zarejestrujesz swoje konto, musisz kierować się przede wszystkim ofertą zakładów, wysokością kursów, czy dostępnymi bonusami. Zanim postawisz zakład, porównaj ofertę różnych bukmacherów na wybrane przez siebie zdarzenie i sprawdź, który z nich oferuje na nie najwyższy kurs. Co więcej, zakładając konto u nowego bukmachera, masz okazję skorzystać z bonusów powitalnych dla nowych graczy. Wartość bonusów możesz zwiększyć, korzystając ze specjalnych kodów promocyjnych. Dla przykładu oferowany przez totolotek kod promocyjny VIP od bukmacher-legalny.pl daje nowym graczom aż 574 złotych na start. Totolotek wyróżnia się wśród bukmacherów tym, że jako jedyny oferuje bonus mobile w wysokości 49 zł, który można odebrać tylko przez aplikację mobilną.

Typowanie ulubionej drużynySytuacja, kiedy fani danej drużyny znacznie przeceniają jej możliwości, jest bardzo częsta. Lojalność wobec ulubionej drużyny nie musi wpływać na zawierane przez Ciebie zakłady. To jak się okazuje bardzo prosta droga do przegrywania obstawianych zakładów. Warto jest oddzielić prywatne sympatie od grania u bukmachera. W przypadku stawiania zakładów polegaj zawsze na chłodnej analizie i statystykach.

Podwajanie stawekZdarzyło Ci się podwajać stawki po jednym przegranym zakładzie, bo przecież w końcu „kiedyś zła passa się odwróci”? Niektórzy uważają podwajanie stawek zwane również progresją klasyczną za idealną metodę na ogranie kasyna. Prawda jest jednak taka, że bezmyślne jej stosowanie może prowadzić do pewnego bankructwa. Podwajanie stawki nie gwarantuje wygranej i odrobienia straty.

Brak ustalonego budżetu na gręGrając w zakładach bukmacherskich, zawsze musimy mieć z tyłu głowy, że tym razem może nam się nie powieść. Nikt nie chciałby doświadczyć sytuacji, kiedy sami jesteśmy zaskoczeni przegraną kwotą pieniędzy, ponieważ obstawialiśmy pod wpływem emocji, licząc na to, że w końcu uda nam się odkuć. Ustalenie z góry budżetu na grę pozwoli nam trzymać się strategii i nie ulegać chwili. Może to być 20 zł tygodnio, 50 zł, czy 100. Wszystko zależy od Ciebie. Najważniejsze to nie przekraczać założonego, górnego limitu. Jeśli widzisz, że w danym tygodniu nie udaje Ci się obstawić korzystnych zakładów, a gra nie przynosi pożądanych wygranych, odpuść.

Brak podstawowej wiedzy o bukmacherceBardzo często jest tak, że fani sportu zaczynają interesować się bukmacherką i stawiają zakłady bez zdobycia podstawowej wiedzy na ten temat. Pamiętajmy, że bukmacherka, jak każda gra, ma swoje reguły. Aby wygrać, nie wystarczy jedynie dotychczasowa wiedza na temat sportu. Należy zadbać o odpowiednie przygotowanie do typowania wydarzeń sportowych, poszerzając wiedzę np. na temat różnych rodzajów zakładów, przeliczania kursów, czy systemach bukmacherskich. Te i inne zestawienia znajdziesz w serwisie bukmacher-legalny.pl.

Ignorowanie bieżących informacjiCzęsto powtarzaną zasadą, którą możesz usłyszeć od innych typerów, jest — nie rób zakładów na co popadnie. Śledząc najnowsze informacje ze świata sportu i wiedząc, czy któryś z zawodników drużyny, na którą chcesz postawić, ma kontuzję lub dostał kartkę, zwiększasz swoje szanse na prawidłowy osąd sytuacji. Zdarza się, że zaawansowani typerzy widzą pewne zależności między drużynami biorącymi udział w spotkaniu. Na przykład wiemy, że w meczu drużyny A z drużyną B, mocniejszy jest zespół A, jednak gra on na boisku B, a na meczu zbierze się silna grupa kibiców, dzięki czemu zespół B będzie miała wyższe morale. Wiedzą insiderską może być też to, kto nie wyspał się przed ważną grą, kto ma problemy w życiu osobistym, które mogą utrudnić koncentrację na rozgrywce. Branie pod uwagę kontuzji, warunków pogodowych czy nawet nawierzchni, w przypadku tenisa, zwiększa szanse gracza na trafne typy bukmacherskie.

Granie u nielegalnych bukmacherówUważamy, że obstawianie zakładów u nielegalnych bukmacherów to poważny błąd, dlatego zachęcamy do tego, aby przed założeniem konta u danego buka sprawdzić, czy posiada on specjalną licencję polskiego Ministerstwa Finansów. Wspomniany przez nas wcześniej Totolotek jest w gronie osiemnastu legalnych bukmacherów. Abstrahując od tego, że grając w nielegalnych zakładach, jesteśmy narażeni na wysokie kary pieniężne od FISKUS-a, to jedynie legalni bukmacherzy gwarantują nam bezpieczeństwo. Ponadto wielu legalnych bukmacherów posiada kontrakty sponsorskie z polskimi drużynami sportowymi, wspierając tym samym polski sport. Jako fani sportu powinniśmy więc wspierać takie inicjatywy, nawet kiedy wiąże się to z opłacaniem notabene obowiązkowego 12% podatku od zawartego zakładu.

Błędy typerów bukmacherskich — podsumowanieOsoby interesujące się sportem widzą w bukmacherce sposób na szybki zarobek. Wygrywanie w zakładach bukmacherskich wymaga jednak pewnych umiejętności i wiedzy. Bezmyślne obstawianie zdarzeń może prowadzić do szybkiej utraty środków. Graj, pamiętając o najczęściej powielanych błędach u typerów, wymienionych w artykule. W ten sposób wyeliminujesz je ze swojej gry.

Artykuł powstał we współpracy z redakcją portalu bukmacher-legalny.pl.
Najczęstsze błędy popełniane podczas obstawiania zakładów