Rejestracja Logowanie

Sonny Kittel - Czy zawodnik HSV zagra na Euro 2020? 07.11.2019 11:23

Sonny Kittel to 26-letni zawodnik występujący na pozycji pomocnika. Rodzice piłkarza są Polakami jednak sam Sonny urodził się w niemieckim Gießen. Ostatnio głośno jest o sprawie ewentualnej gry tego zawodnika w polskiej kadrze i tu pojawia się pytanie czy zawodnik HSV zagra na Euro 2020?

Kittel od lat myśli o grze dla Polski
Już 2 lata temu pojawiły się pierwsze pogłoski o chęci dołączenia do kadry. Wtedy jednak zawodnik nie miał nawet wyrobionego paszportu. Czas minął a Sonny zadbał o sprawy formalne. Paszport został wyrobiony, piłkarz gra cały czas i to nie na byle jakim poziomie bo w 2 niemieckiej Bundeslidze.

Saga transferowa i paszport cały czas do odbioru
Wychowanek Eintrachtu Frankfurt w 2016 zmienił klub na FC Ingolstadt. Drużyna Kittela w zeszłym sezonie po barażach spadła do 3 Bundesligi jednak dobre występy Sonnego sprawiły, że pozostał on na drugim poziomie rozgrywkowym w Niemczech. W letnim okienku transferowym zmienił swoje otoczenie i przeniósł się do HSV Hamburg. Przeprowadzka oraz transfer przysporzył piłkarzowi nieco stresu na szczęście już odnalazł się w drużynie. Jak sam mówi paszport czeka na niego w Monachium gotowy do odebrania.

Udany sezon
Co prawda rozgrywki cały czas trwają lecz póki co zawodnikowi idzie nad wyraz dobrze. Nowy nabytek Hamburskiego zespołu w 12 spotkaniach, które rozegrał zdobył siedem bramek a także zaliczył 2 asysty przy golach swoich kolegów z drużyny. 26-letni piłkarz obecnie wyceniany jest przez serwis Transmermarkt na 2,5 miliona euro.

Co prawda na naturalizowanie zawodników a także sprowadzanie do kadry osób z polskim pochodzeniem takich jak Damien Perquis. Ludovic Obraniak, Eugen Polański czy też Sebastian Boenisch skończyła się już kilka lat temu. Jednak dyskusja dotycząca Kittela trwa i najprawdopodobniej będzie trwała jeszcze kilka tygodni. Czy zawodnik ten zadebiutuje w kadrze i pojedzie na Euro 2020? Na odpowiedź musimy jeszcze poczekać. Przypominamy, że 2 Bundesligę można obstawiać min. w LvBet. Ranking bukmacherów wskazuje tą firmę jako jedną z najlepszych do gry dlatego spróbuj swoich sił i załóż konto wykorzystując lvbet kod promocyjny.

Sonny Kittel
Sonny Kittel - Czy zawodnik HSV zagra na Euro 2020?