Rejestracja Logowanie

Wisła Płock - Fenomen pracy Sobolewskiego 22.12.2019 15:58

Gdy latem tego roku Wisłę Płock niespodziewanie opuścił trener Leszek Ojrzyński chyba nikt nie spodziewał się, że pod wodzą nowego szkoleniowca drużynie z Płocka będzie szło jeszcze lepiej. Tylko najwięksi optymiści mogli się spodziewać najlepszego.


Poszukiwania nowego trenera nie trwały długo. Władze klubu z Płocka postawiły na trenera, który dotąd też pracował w Wiśle, ale tej z Krakowa. Drużynę przejął Radosław Sobolewski, który już od kilku lat sukcesywnie zdobywał kolejne uprawnienia trenerskie. Mało kto jednak spodziewał się, że trenerowi pójdzie tak dobrze. Wisła wygrywała kolejne mecze i była przez chwilę liderem tabeli. Typy na kolejne mecze Nafciarzy możecie sprawdzić na https://www.mightytips.com/pl/darmowe-typy-bukmacherskie/pilka-nozna/.

Choć drużyna pod jego wodzą nie zaczęła najlepiej, przegrywając między innymi z Zagłębiem Lubin, to szybko zaczęła zaskakiwać nie tylko swoich kibiców. Na czym polega sukces drużyny Radosława Sobolewskiego i co sprawia że jest ona trudnym przeciwnikiem nawet dla najsilniejszych klubów w naszej lidze?

Na sukces składa się przede wszystkim dobra gra w obronie. Sobolewski nauczył swoich piłkarzy grać tak, jak on sam w trakcie kariery zawodnika. Waleczność i nieustępliwość drugiej linii sprawia, że przeciwnikom ciężko jest przedostać się pod bramkę Wisły. Paradoksalnie nawet posiadanie dość przeciętnego bramkarza nie powoduje tracenia dużej ilości goli.

Wisła Płock to jednak przede wszystkim Dominik Furman, który na swoich barkach dźwiga odpowiedzialność za grę drużyny. Teoretycznie jest środkowym pomocnikiem, ale w rzeczywistości biega od pola karnego do pola karnego. Dzięki niemu Wisła zdobywa wiele goli po stałych fragmentach gry. Nie bez znaczenia jest też dobra gra ofensywnych pomocników oraz napastnika Oskara Zawady. Młody zawodnik nareszcie zaczął grać na miarę oczekiwań. Jeżeli utrzyma obecną dyspozycję to zagwarantuje drużynie jeszcze wiele punktów.

Wisła Płock - Fenomen pracy Sobolewskiego