Rejestracja Logowanie

Złote Rękawice Ekstraklasy - kto na nie zasłużył? 28.06.2020 16:27

Sezon Ekstraklasy zbliża się ku końcowi. Kto okaże się najlepszym bramkarzem tego sezonu? My już mamy swoje zestawienie!

6. Martin Chudy - 10 czystych kont


31-letni pochodzący ze Słowacji bramkach Górnika Zabrze jest w tym sezonie prawdziwą podporą zespołu z Zabrza. Golkiper zachowuje średnio czyste konto w co trzecim swoim meczu. Czy to dobry wynik? Patrząc na obecną dyspozycję Górnika to jak najbardziej. Jest to bowiem jedyny bramkarz w naszym zestawieniu reprezentujący barwy ekipy grającej obecnie w grupie spadkowej Ekstraklasy.

5. Michal Peskovic - 10 czystych kont


Zostajemy w Słowacji ale przenosimy się do grupy mistrzowskiej Ekstraklasy. Bardzo doświadczony bo aż 38-letni słowacki bramkarz jest obecnie pierwszym wyborem trenera Pasów. Czy słusznie? Jak widać tak. Słowak zagrał do tej pory w 30 spotkaniach z czego w aż 10 zachował czyste konto. Jak na realia polskiej Ekstraklasy to naprawdę dobry wynik.

4. Radosław Majecki - 11 czystych kont


20-letni bramkarz Legii Warszawa jest jedynym Polakiem w dzisiejszym zestawieniu. Legioniści jak co roku walczą o tytuł mistrzowski. Aby tego dokonać muszą być nie tylko skuteczni w ataku ale i mieć pewnego człowieka na pozycji golkipera. O Radosławie Majeckim z pewnością można to powiedzieć.

3. Dante Stipica - 12 czystych kont


Podium otwiera 29-letni Chorwat reprezentujący na co dzień barwy Pogoni Szczecin. Drużyna znad morza cały czas liczy się w walce o europejskie puchary między innymi właśnie za sprawą chorwackiego golkipera.

2. Mickey van der Hart - 12 czystych kont


26-letni holenderski bramkarz Lecha Poznań jest jednym z pewniejszych zawodników ekipy Kolejarza. Lech to obecnie trzecia siła ligi, ale z Holendrem w bramce mogą spokojnie zawalczyć o wyższe lokaty.

1. Frantisek Plach - 13 czystych kont


Ekipą z najlepsza defensywą w lidze jest Piast Gliwice a na jej czele stoi właśnie 28-letni Słowak. Golkiper wystąpił we wszystkich ligowych spotkaniach Piasta i aż 13 razy zachował czyste konto. To najlepszy wynik ligi!Złote Rękawice Ekstraklasy - kto na nie zasłużył?